Aktualności

Wizyta w Pałacu Prezydenckim


   W święto wszystkich harcerek i harcerzy – Dzień Myśli Braterskiej – 22 lutego – Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się z przedstawicielami organizacji harcerskich objętych Honorowym Protektoratem Prezydenta RP. W uroczystości wzięła udział hm. Anna Maksymowicz – drużynowa 7. Drużyny Harcerzy Starszych „22 Południk” im. Władysława Załuski w Starych Kobiałkach.
   Spotkanie rozpoczęło się w Kaplicy Pałacu Prezydenckiego od mszy świętej, której przewodniczył biskup polowy Józef Guzdek, a w koncelebrze uczestniczył kapelan ZHP – ks. hm. Wojciech Jurkowski. Następnie Prezydent rozpalił, ustawioną przed Pałacem watrę.
   Prezydent RP – Andrzej Duda zwrócił się do harcerzy: Ruch harcerski wiąże na całe życie. Zazwyczaj, nawet wiele lat po tym, jak zakończyłeś czynną służbę harcerską, twoi koledzy i koleżanki z zastępu czy drużyny pozostają twoimi najbliższymi znajomymi. Bo to są wspólne więzi, dni spędzone na obozach, bo znasz tych ludzi od zawsze i wiesz, że możesz na nich liczyć w najtrudniejszej sytuacji.

Spotkanie zakończyło się zawiązaniem kręgu i przekazaniem harcerskiej iskierki.


Zobacz również na:

nadswidrem.pl

podlasie24.pl