Aktualności

ZDROWE ŚNIADANIE PRZEDSZKOLAKA


   „Zdrowe śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia” – to hasło jest wszystkim dobrze znane. Niestety, nie zawsze śniadanie przedszkolaków ma coś wspólnego ze zdrowym posiłkiem. Dlatego też z okazji Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania nasze przedszkolaki z grupy 3 oraz 4 -latków uczestniczyły w innowacyjnej akcji „Zdrowe śniadanie przedszkolaka”.
   Dzieci przed przygotowaniem drugiego śniadania założyły fartuszki i umyły ręce. Potem wszyscy przystąpili do pracy. Na „stolikach śniadaniowych” znalazły się kolorowe kanapki, przeróżne sałatki owocowe, niesamowicie zachęcające przekąski oraz pyszne soki. Po przygotowaniach nastąpiła bardzo przyjemna część działania – wspólne spożywanie przygotowanych pyszności.

      Oprócz tego przeprowadzona została pogadanka na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzieci dowiedziały się, że dzięki zdrowemu śniadaniu mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach. Przedszkolaki dowiedziały się również, które produkty są zdrowe, a których lepiej unikać oraz, co jest najzdrowsze do picia. Wspomniano też o niezbędnym ruchu oraz unikaniu słodyczy i chipsów, które są niezdrowe.
   Akcja zwiększyła świadomość dzieci na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka. Była także dla przedszkolaków wspaniałą zabawą, integracją podczas prac grupowych.

Nina Rosa