Aktualności

Harcerze z naszej szkoły na obozie harcerskim.


   W wakacje od 3 do 13 sierpnia 2019 r. harcerze wzięli udział w obozie Hufca ZHP Łuków w Potęgowie na Kaszubach. Upłynął on pod hasłem „Potęga Szwajcarii”.
   Obóz to najważniejszy moment pracy w roku harcerskim. Kiedy młodzi ludzie mierzą się z leśnymi warunkami, są ze sobą przez wiele dni, wtedy najwięcej się uczą i najlepiej kształtują swoje charaktery. W tym roku druhny i druhowie z naszej szkoły przebywali w Potęgowie (gmina Linia, pow. wejherowski, woj. pomorskie) nieopodal Jeziora Czarnego i Jeziora Potęgowskiego.
   Nawiązując do hasła „Potęga Szwajcarii”, poznawali uroki tego pięknego zakątka Polski. Dotarli do Kartuz, wspięli się na Wieżycę, Górę Zamkową, odwiedzili Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. Obejrzeli w Gdyni ORP „Błyskawicę”, a w Gdańsku – Muzeum II Wojny Światowej. Byli także w Łebie w Słowińskim Parku Narodowym. Najstarsi uczestnicy podziwiali dzieła Stanisława Ignacego Witkiewicza „Witkacego” w Słupsku i zawitali do Ustki, gdzie wyruszyli w rejs szybką motorówką, dyskutowali o dziełach Woody’ego Allena. Samo Jezioro Czarne również dostarczyło wielu wrażeń. Nie zabrakło czasu na kąpiel, pływanie kajakiem i żeglowanie. W trakcie całego obozu odbyło się mnóstwo gier, ognisk, warsztatów. Harcerze przypominali sobie to, czego nauczyli się na lekcjach o II wojnie światowej i Powstaniu Warszawskim. Tworzyli małe formy teatralne, zdobywali wiedzę krajoznawczą.
   Między uczestnikami zawiązało się wiele nowych przyjaźni, a obszar Szwajcarii Kaszubskiej stał się im bliższy.
   Chwile spędzone na Kaszubach na pewno na długo zapadną w pamięci harcerzy.