Aktualności

XXI PIKNIK OLIMPIJSKI w WARSZAWIE


   W sobotę, 25 maja uczniowie i opiekunowie z naszej szkoły udali się na XXI Piknik Olimpijski do Warszawy.

      Jednym z motywów przewodnich 21. Pikniku Olimpijskiego były obchody 100-lecia założenia Polskiego Komitetu Olimpijskiego, nadchodzące II Igrzyska Europejskie Mińsk 2019 (21-30 czerwca br.) oraz organizowane po raz pierwszy w historii Igrzyska Sportów Plażowych San Diego 2019 (9-15 października br.)
   W strefie Mińsk 2019 spotkać można było liska, który jest oficjalną maskotką Igrzysk na Białorusi.
   Na terenie Pikniku była także strefa Tokio 2020, czyli mały przedsmak igrzysk olimpijskich, które w przyszłym roku, na przełomie lipca i sierpnia, odbędą się w stolicy Japonii.
   Wyjazd rozpoczął się od wspólnego zdjęcia z olimpijczykami potem zwiedzania Centrum Olimpijskie PKOI, gdzie można było poszerzyć swoją wiedzę na temat olimpizmu, zrobić zdjęcia, uzyskać autografy.
   Na miejscu pikniku, na terenie Kępy Potockiej, jak co roku, przygotowanych zostało ponad 50 stref poświęconych najróżniejszym, nie tylko olimpijskim sportom. Można było sprawdzić swoje siły m.in. w akrobatyce powietrznej, kajakarstwie, krykiecie, lekkoatletyce, łucznictwie, podnoszeniu ciężarów, rugby, żeglarstwie, szermierce i wielu, wielu innych dyscyplinach. Co ciekawe, na wielu z tych stoisk można było zmierzyć się bezpośrednio z polskimi medalistami olimpijskimi. Wśród starszych uczestników, największą popularnością cieszył się wyścig na ergometrze, w którym zmierzyć się można było z wicemistrzem olimpijskim z Pekinu – Miłoszem Bernatajtysem. Zdjęcia z Otylią Jędrzejczak, Anitą Włodarczyk, Piotrem Małachowskim, autografy to kolejne pamiątki Pikniku.
   Piknik Olimpijski daje możliwość poznania z bliska charakteru poszczególnych sportów powszechnie znanych, jak i tych nowych, a także zasad rywalizacji, przepisów, technik, taktyk, no i wreszcie jego przedstawicieli, czyli sportowców, olimpijczyków, medalistów.
   Czas, który spędziliśmy na pikniku był świetną zabawą dla wszystkich. Wyjazd zakończyliśmy w McDonald’s. Dziękujemy opiekunom: p. Wiesławie Drabarz, p. Marcie Rombel, p. Adamowi Osiakowi, p. Małgorzacie Woźniak i p. Elżbiecie Błażejak za wspólny wyjazd.