Aktualności

Sukcesy poetyckie grupy uczniów z naszej szkoły
w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego
To, co ważne. Mój głos w sprawie wartości.


   Uczniowie naszej szkoły osiągnęli kolejne już w tym roku sukcesy poetyckie rangi ogólnopolskiej. Tym razem w konkursie “To, co ważne. Mój głos w sprawie wartości” adresowanym do uczniów szkół podstawowych z klas IV do VIII oraz III klasy gimnazjum, któremu patronowali ks. prof. Jerzy Szymik oraz Śląskie Kuratorium Oświaty.
   Zadaniem uczestników twórczych zmagań było ukazanie w literackiej formie własnych refleksji o tym, co w życiu każdego człowieka istotne i wartościowe. Biorący udział pisali o trudnych wyborach, o zwycięstwach nad słabościami, o godności, pasji, marzeniach i szczęściu.
   Uroczystość podsumowująca IX edycję, z zacnymi gośćmi, w trakcie której prezentowane były nagrodzone teksty odbyła się 25 marca w Brynku. Wielkie gratulacje należą się naszym uczniom, którzy zdobyli:

W kategorii wiekowej: uczniowie szkół podstawowych z klas IV-VI/ poezja:

• II nagroda: Oliwia Kozieł
• III nagroda: Wiktoria Piekut
• Wyróżnienie: Julia Mateńko
• Wyróżnienie: Oliwia Semeniuk
• Wyróżnienie: Bartosz Kachniarz

W kategorii wiekowej: młodzież (uczniowie klas VII-VIII szkół podstawowych i III klasy gimnazjum)/ poezja:

• III nagroda: Monika Słomka

      Wszyscy uczniowie uczestniczący w konkursie napisali po kilka wierszy. Ich opiekunem była p. Agata Świderska.
   Gratulujemy rodzicom nagrodzonych uczniów. Zmagania literackie odbywają się co dwa lata, życzymy zatem młodym literatom wielu poetyckich sukcesów w kolejnej edycji konkursu 2020/2021. A organizatorom serdecznie dziękujemy za możliwość rozwoju i prezentowania uczniowskich talentów literackich.

Agata Świderska