Aktualności

Jasełka


   Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Bardzo znane są Jasełka, czyli inscenizacja o Bożym Narodzeniu.
   W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy II, którzy (wraz z 5 uczennicami kl. III b) przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 19 grudnia 2018 roku, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dziecię.
   Uczniowie wcielili się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów czuwających w stajence przy Dziecięciu. Bohaterowie różnych baśni przybywali złożyć pokłon Jezusowi. Inscenizacji uroku dodały śpiewane kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście.
   Po występie głos zabrał pan dyrektor – Krzysztof Czub, który złożył wszystkim świąteczne życzenia. Następnie został odczytany fragment z Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa. Wszyscy zebrani podzielili się opłatkiem, składając sobie życzenia.

Wychowawczyni kl. II - Elżbieta Rosa.