Aktualności

Ozdoby choinkowe


   20 grudnia grupa uczniów z klasy Va, należąca do Szkolnego Koła Teatralnego, wystawiła w oddziałach przedszkolnych przedstawienie pod tytułem Zabawki na choinkę. Był to występ z okazji Bożego Narodzenia.
   Młodzi aktorzy odegrali role ozdób choinkowych, dekorujących choinki. Były Wróżki, Aniołki, Bałwanki, Pajacyk, Muchomorek, Krasnoludek, Ptaszek, Gwiazdki. Odczarowane ozdoby choinkowe spotykają się i zaczynają żyć we własnym świecie. Prezentują miłość, dobroć, koleżeństwo, wzajemnie okazują sobie szacunek. Tylko gwiazdki nie potrafią się odnaleźć w towarzystwie. Nie mogą porozumieć się z pozostałymi ozdobami, nie szanują ich. Wyśmiewają, lekceważą. Są niezadowolone, że trafiły z witryn wielkiego sklepu, gdzie były podziwiane przez licznych klientów, do niezamożnego domu. Jak się okazuje, sprzedano je po przecenie. Na szczęście, otrzymawszy wsparcie przyjaciół z choinki, godzą się i akceptują swój los. Zaczynają rozumieć co jest najważniejsze w życiu. A są to ponadczasowe, uniwersalne wartości: przyjaźń, szacunek, zrozumienie.
   Przedstawienie dało młodym aktorom wiele radości. Pozwoliło na omówienie ważnych treści Programu Wychowawczo-Profilaktycznego. Było też doskonałą lekcją integracji klasy. Przedstawienie poruszało ważne problemy tolerancji, akceptacji. Uczyło empatii. Trzeba podkreślić zaangażowanie wszystkich aktorów i ich rodziców. Cieszyły barwne stroje i coraz lepsza gra aktorska! Dziękujemy naszym dzielnym i wytrwałym Widzom i ich opiekunom. Wesołych Świąt życzą wszystkie Ozdoby teatralne z VA wraz z opiekunem, p. Agatą Świderską!