Aktualności

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Starych Kobiałkach z wizytą w Domu Dziecka w Radoryżu Smolanym


   14 grudnia 2018 roku, w piątek, tuż po lekcjach przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego (który jeszcze raz podkreślamy - tworzą wszyscy uczniowie szkoły!) pod opieką opiekunów pani Janiny Kaczor i pani Agaty Świderskiej wybrali się z coroczną wizytą do Domu Dziecka w Radoryżu Smolanym. Celem spotkania z dziećmi i młodzieżą, mieszkającymi w Domu Dziecka, było przekazanie życzeń bożonarodzeniowych oraz świątecznych prezentów.
   Przypomnijmy. W naszej szkole trwała akcja Podziel się sercem. Każda klasa, oddziały przedszkolne oraz grono nauczycielskie i pracownicy szkoły przygotowali spersonalizowane prezenty dla wychowanków Domu Dziecka w Radoryżu Smolanym. Trwała też akcja Słodkości za złośliwości. Trzeba podkreślić wielkie zaangażowanie całej społeczności szkolnej. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli sie w akcję: uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły. Jak co roku okazaliście wielkie serca. Miło było patrzeć z jakim przejęciem i zaangażowaniem przygotujecie niespodzianki, kolejny raz udowadniając, że podążamy śladem słów naszego patrona szkoły: Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma,lecz przez to, czym dzieli się z innymi. /św. JPII/
   Należy zauważyć, że udział w tej akcji charytatywnej stał się w zasadzie już tradycją naszej szkoły.
   Przedstawiciele Samorządu Szkolnego, Harcerze i opiekunowie zostali miło powitani przez pracowników i podopiecznych Placówki. Po krótkim wprowadzeniu, złożeniu życzeń bożonarodzeniowych i wykonaniu świątecznych utworów przez Aleksandrę Pieniak, Klaudię Bogusz i Izabelę Brodzik, każdemu z Wychowanków Domu Dziecka wręczyliśmy spersonalizowane prezenty. Następnie był czas na dokładniejsze zapoznanie się, wspólne rozmowy i zabawy. Patrząc na przebieg wizyty, miało się wrażenie jakby nasi uczniowie znali podopiecznych Domu Dziecka od zawsze. Pożegnanie tylko to potwierdziło. Z przyjemnością przekazaliśmy zaproszenie dla mieszkańców domu Dziecka na naszą Choinkę Szkolną, wyrażając nadzieję na kolejne spotkanie, tym razem w naszych gościnnych progach szkolnych.
   Powrót do domów miał miejsce wieczorem. W autobusie, jak co roku, pojawiło się wiele refleksji i emocji. Młodzież i opiekunowie wymieniali się spostrzeżeniami i własnymi przemyśleniami.
   Pragniemy podkreślić, że celem naszej wspólnej akcji jest przede wszystkim chęć wsparcia drugiego człowieka oraz lekcja empatii. Podczas trwania akcji i wizyty w Domu Dziecka nasza młodzież wykazała się zrozumieniem, zaangażowaniem i dużą dojrzałością emocjonalną. Dziękujemy i bardzo się cieszymy, że było tyle chętnych osób gotowych poświęcić swój wolny czas przedświąteczny (pamiętamy i mamy też na myśli osoby, które zgłaszały chęć wyjazdu). Dziękujemy Harcerzom, wasza pomoc była nieoceniona. Wychowankowie i opiekunowie Domu Dziecka okazali nam wielką gościnność. Przekazali też serdeczne życzenia dla całej społeczności naszej Szkoły oraz podziękowania, które przekazujemy Wam w postaci własnoręcznie wykonanej przez Podopiecznych Domu Dziecka kartki świątecznej.
   Akcja dała wiele radości i satysfakcji. A to najważniejsze. Pamiętajcie, dobro zawsze powraca - zwielokrotnione! Dziękujemy.

Zarząd Samorządu Uczniowskiego
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego