Aktualności

Patriotyczna akcja DRON dla Niepodległej
w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II
w Starych Kobiałkach


   2018 to wyjątkowy rok i warto go w wyjątkowy sposób przeżywać. W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II zorganizowano nietypową, nowatorską akcję patriotyczną w formie happeningu.
   17 października 2018r. uczniowie, dyrekcja, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Starych Kobiałkach o wyznaczonej godzinie zgromadzili się na boisku szkolnym z przygotowanymi kartami w barwach biało-czerwonych, tworząc odpowiednim ustawieniem flagę POLSKI. Po kilku słowach wstępu, wygłoszonego przez nauczyciela historii, cała społeczność szkoły odśpiewała wspólnie hymn narodowy, unosząc wysoko karty w barwach biało-czerwonych. W ten sposób utworzono symbol narodowy - flagę, co zostało uwiecznione nagraniem z drona. Słowo patriotyzm zostało ukazane z zupełnie innej perspektywy.
   Był to jeden ze sposobów niesztampowego świętowania i uczczenia rocznicy odzyskania Niepodległości w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Starych Kobiałkach! Nasze kolejne już małe "drobiny patriotyzmu", bowiem w szkole przeprowadzono szereg innych działań wpisujących się w obchody rocznicy odzyskania Niepodległości. Nad akcją czuwali: Samorząd Uczniowski, p. Krzysztof Rosa, p. Piotr Rosa, p. Anna Maksymowicz, p. Agata Świderska

A. Świderska
ZO im. JPII w Starych Kobiałkach: Zdjęcie 1 z 2 ZO im. JPII w Starych Kobiałkach: Zdjęcie 2 z 2