Aktualności

VIII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA


   Dnia 29 września w ramach Tygodnia Królowej Nauk obchodziliśmy w naszej szkole VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, w którą angażuje się wiele szkół na całym świecie. Celem jej jest propagowanie zabawowej formy nauczania -uczenia się matematyki. Ma zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość mnożenia.
   W tym dniu zostały przeprowadzone przez Komisje Egzaminacyjne i Patrole Egzaminacyjne egzaminy z tabliczki mnożenia dla chętnych uczniów i osób dorosłych – pracowników szkoły, rodziców, gości.
   Były one poprzedzone akcją przypominającą tabliczkę mnożenia, np. uczniowie robili plakaty o tematyce związanej z tabliczką mnożenia. Na korytarzach szkolnych rozwieszono również plakaty pokazujące jak sprytnie mnożyć duże liczby. W czwartek – 28 września – została przeprowadzona gra terenowa.
   Podsumowanie akcji odbyło się na sali gimnastycznej. Towarzyszyły im gry i zabawy pt: „Piłkarz Matematyk” i „Królowa Skakanki”.
   Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji.
   Miejmy nadzieję, że to matematyczne święto, wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza.
   Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom. Dziękujemy Koleżankom za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu egzaminu.

Koordynatorzy:

Ewa Mróz, Ewa Lato, Elżbieta Dadacz