Aktualności

Zuchy i harcerze z naszej szkoły na Zlocie Chorągwi Lubelskiej


   Ponad czterystu harcerzy i zuchów w dn. 21 – 23 września 2018 r. spotkało się w Łukowie. Tutaj został zorganizowany Zlot Chorągwi Lubelskiej ZHP „Mamy Moc”, w którym udział wzięły patrole z sześciu hufców: Chełm, Lublin, Łuków, Puławy, Ryki, Zamość. Druhny i druhowie w ten sposób uczcili setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę i setną rocznicę powstania Związku Harcerstwa Polskiego.
   W piątek w amfiteatrze w parku miejskim wystąpił Michał Pastuszak z Dęblina oraz gwiazda wieczoru – zespół Wszyscy Byliśmy Harcerzami. W sobotę na trasach gry zuchowej, harcerskiej, starszoharcerskiej i wędrowniczej uczestnicy wykonywali różnorodne zadania, które nawiązywały do komiksu „Tytus, Romek i A’Tomek”. Autorem publikacji jest związany z Łukowem Henryk Jerzy Chmielewski, popularny – Papcio Chmiel. Zlot zakończył uroczysty apel na boisku Szkoły Podstawowej nr 3.
   Przedsięwzięcie stało się elementem projektu „Niepodległość harcerstwem znaczona”, dofinansowanego w ramach programu rządowego „Niepodległa”. Nasza drużyna była organizatorem trasy harcerskiej, której fabułą było poszukiwanie skarbu templariuszy wspólnie z Tytusem, Romkiem i A’Tomkiem.
   Opiekę nad zuchami i harcerzami z naszej szkoły sprawowały: Nina Rosa, Elżbieta Dadacz, Anna Maksymowicz.

Zlot „Mamy Moc” pozwolił w ciekawy sposób uczcić ważne dla Polski i ZHP rocznice.


Zobacz również na:

podlasie24.pl