Aktualności

7 Drużyna Harcerzy Starszych „22 Południk”,
na letnim obozie harcerskim.


   Obóz to bardzo ważny punkt programu każdej drużyny harcerskiej. To właśnie w lecie - w lesie pod namiotami podsumowuje się pracę w całym roku.
Wyjazd z dala od miejsca zamieszkania stwarza również okazję do zdobycia nowych doświadczeń i nauczenia się wielu umiejętności. W dniach od 30 lipca do 9 sierpnia na obóz do Dwernika w Bieszczadach wybrali się harcerze z naszej drużyny. Obok górskich wędrówek, na Otryt, Połoninę Caryńską, odwiedzili Sanok, gdzie podziwiali w muzeum ikony i twórczość Zdzisława Beksińskiego. Dotarli również do Komańczy, miejsca internowania prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz udali się na przejażdżkę Bieszczadzką Ciuchcią. W programie nie zabrakło gier terenowych, ognisk obrzędowych, warsztatów plastycznych, teatralnych, tanecznych oraz dotyczących sztuki przetrwania. Harcerze uczcili również kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, a także zrealizowali zajęcia profilaktyczne. Obóz odbywał się pod hasłem nawiązującym do twórczości Edwarda Stachury: „Cudne bieszczadzkie manowce”.
   Wakacyjny czas okazał się harcerską szkołą samodzielności, odpowiedzialności i wytrwałości, a przy tym niezapomnianą przygodą.