Aktualności

Byliśmy tylko na chwilę...

Relacja z wieczoru poetyckiego „Jestem tylko chwilą i na chwilę”


19 maja 2018 roku grupa uczniów ze Szkół Podstawowych w Starych Kobiałkach i w Kisielsku oraz przedstawiciele Gminnej Grupy Literackiej pod opieką p. Barbary Rosy i p. Agaty Świderskiej uczestniczyła już w kolejnym autorskim wieczorze poetyckim pani Joanny Noemi Zasady w Teatrze Kamienica z udziałem znanych aktorów, piosenkarzy, dziennikarzy. W tym roku hasłem wieczoru była myśl: „Jestem tylko chwilą i na chwilę”. Na scenie wystąpili: pani Teresa Lipowska (znana aktorka), pani Izabella Olejnik (znana aktorka), pani Joanna Dukaczewska (prezenterka radiowa), pan Marcin Janos Krawczyk (znany aktor, scenarzysta i reżyser), Maciej Mikołajczyk (aktor), Maciej Jachowski (aktor i wokalista). Piękną oprawę muzyczną przygotowała pani Danuta Stankiewicz (piosenkarka) oraz pani Małgorzata Szarek (muzykolog, wokalistka). W niezwykły klimat obecnych na sali wprowadził również utwór wykonany w języku francuskim przez aktora Marcina Janosa Krawczyka. Najwięcej emocji wzbudził jednak taniec w wykonaniu aktorów: Macieja Mikołajczuka i Marcina Janosa Krawczyka.
Wieczór poetycki „Jestem tylko chwilą i na chwilę” w klimatycznej scenerii teatru Kamienica, wśród kameralnego towarzystwa rodziny, bliskich, zaprzyjaźnionych aktorów, dziennikarzy i muzyków autorki wprowadził nas w artystyczny nastrój. Piękne wiersze autorstwa pani Joanny Zasady w wykonaniu aktorów, skłaniały do refleksji, dawały chwile wytchnienia, napawały optymizmem. Interpretacje zaskakiwały, wzruszały, czasem rozbawiały.
Zaproszenie na to niezwykłe wydarzenie poetyckie jest wyróżnieniem dla naszego środowiska, kontynuacją corocznych spotkań podczas Gali Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Odkrywamy Talenty Przyszłości” oraz wizyt przedstawicieli ProFuturo i pani Teresy Lipowskiej w naszych szkołach i w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starych Kobiałkach. Daje możliwość rozmów na żywo z tak zacnymi osobami, zrobienia fotografii, wysłuchania pięknych wersów profesjonalnie odczytanych przez aktorów. W trakcie wieczoru pani Lipowska publicznie powiedziała, że jesteśmy niezwykłymi szkołami, niezwykłym miejscem.
Dziękujemy pani Joannie Noemi Zasadzie w imieniu Szkół Podstawowych w Starych Kobiałkach i w Kisielsku oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Starych Kobiałkach za zaproszenie na poetyckie spotkanie, w pięknym miejscu, w pięknym gronie, pośród pięknych wersów. Główna bohaterka wieczoru, pani Joanna Noemi Zasada zadbała o każdy szczegół spotkania.

Pani Joanno, parafrazując: jesteśmy tylko chwilą i byliśmy przez chwilę..., ale chwil wszelkiej pomyślności i szczęścia życzymy Pani i gościom wieczoru na zawsze...

Agata Świderska