Aktualności

„Moc Niepodległej” Biwak zuchów i harcerzy w Starych Kobiałkach


   W dniach 24-25 marca 2018, w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Starych Kobiałkach odbył się biwak „Moc Niepodległej”. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez 7 Drużynę Harcerzy Starszych „22 Południk”, w ósmą rocznicę istnienia drużyny oraz 27 Gromadę Zuchową „Poszukiwacze Przygód”, która niebawem będzie świętować pierwszą rocznicę istnienia.
   Fabułą do zajęć była setna rocznica odzyskania Niepodległości. Uczestnicy zapoznali się z wybitnymi Polakami w czasie kominka. Mogli zastanowić się w jaki sposób w dzisiejszych czasach być patriotą i kochać Boga i Polskę. W czasie spotkania uczestnicy zdobyli sprawność znawcy historii Polski.
   W czasie spotkania zostały zorganizowane warsztaty profilaktyczne-„ Harcerz jest wolny od nałogów”. Tematyka zajęć koncentrowała się wokół negatywnego wpływu alkoholu i innych używek na człowieka. Harcerze i zuchy wspólnie wykonali plakaty, promujące zdrowy styl życia.
   Zuchy po raz pierwszy wzięły udział w nocnej grze terenowej - „Wszystkim z zuchem jest dobrze”. Uczyła ona odpowiedzialności, kreatywności oraz twórczego rozwiązywania problemów. Harcerze natomiast wzięli udział w nocnej drodze krzyżowej oraz w wielkim konkursie geograficznym. „A to Polska właśnie”, który przybliżył młodym ludziom krainy geograficzne Polski, ciekawe zabytki z naszego regionu, pokazał w jaki sposób ciekawie można kształtować umiejętności czytania i interpretowania mapy.
   Nad przebiegiem biwaku czuwała komenda w składzie: phm. Anna Maksymowicz- komendantka, dh. Nina Rosa - zastępca komendantki ds. organizacyjnych, dh. Marta Rombel- instruktor- wychowawca, dh. Aleksandra Pieniak – oboźna, dh. Łukasz Dadacz – kwatermistrz.


         Zobacz również na podlasie24.pl