Aktualności

Relacja z IX Finałowej Gali Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Odkrywamy Talenty Przyszłości”


   16 marca 2018 roku, tradycyjnie o godzinie 12.00 w Bemowskim Centrum Kultury ART-BEM przy ulicy Górczewskiej w Warszawie, odbyła się uroczysta Finałowa Gala IX już edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Odkrywamy Talenty Przyszłości”. Wśród finalistów kolejny raz, znaleźli się młodzi poeci z naszej szkoły.
      W tym roku na konkurs wpłynęło 657 prac literackich. Myślą przewodnią tegorocznej edycji konkursu była myśl samej Organizatorki, pani Joanny Noemi Zasady: „Uczmy się życia nie od najlepszych a od najszczęśliwszych i tych, którzy najbardziej kochają”. Podczas finałowej gali nadesłaną poezję prezentowali: Teresa Lipowska (odtwórczyni roli Basi w „M jak Miłość”), Joanna Dukaczewska (prezenterka Polskiego Radia), Anna Bystroń-Jajkiewicz (aktorka, wokalistka), Marcin Janos-Krawczyk (aktor teatralny i filmowy, reżyser i scenarzysta), Maciej Mikołajczyk (aktor serialu „Na Wspólnej”), Danuta Stankiewicz (piosenkarka).
   W finale, otrzymując Wyróżnienia, znaleźli się przygotowywani pod okiem pani Agaty Świderskiej: Izabela Brodzik, Arek Słomka, Klaudia Semeniuk, Katarzyna Kania, Emilia Rombel.
   Tradycją Poetyckich Gali „Odkrywamy Talenty Przyszłości” jest odczytanie wybranego wiersza z poprzedniej edycji, na który poetycką odpowiedź dopisuje prowadząca Galę, pani Joanna Noemi Zasada. W tym roku został odczytany przez Panią Teresę Lipowską wiersz Klaudii Wołoszki *** Kim jestem, ubiegłorocznej absolwentki Zespołu Oświatowego w Starych Kobiałkach. Pani Teresa, wyrażając zadowolenie z wybranego wiersza, bardzo pochlebnie wypowiedziała się o Szkole w Kobiałkach, mówiąc publiczności, że to miejsce niezwykłe, o czym osobiście się przekonała podczas gościny w tej szkole. Warto jeszcze wspomnieć o niespodziance, jaką swoim wierszem sprawił Pani Teresie Arek Słomka, uczeń ze Starych Kobiałek. Utwór Arka został przytoczony specjalnie dla Pani Teresy podczas Gali, za co otrzymał podziękowania i uściski aktorki na scenie.
   Po ogłoszeniu wyników, wysłuchaniu nagrodzonych prac, uroczystym wręczeniu nagród, przyszedł czas na nieoficjalną część spotkania. Była okazja do wspólnych zdjęć z gośćmi gali, do zebrania autografów, dedykacji, wreszcie do krótkich chwil rozmów, wysłuchania dobrych i wprost z serca płynących rad na życie, pozdrowień.
   Podczas pożegnania z organizatorami konkursu, otrzymaliśmy zaproszenie już na przyszłoroczną galę, niezwykłą, jubileuszową, dziesiątą! Mamy zatem nadzieję, na kolejne spotkanie w Bemowskim Ośrodku Kultury już za rok. Dzisiaj życzymy wielu sukcesów poetyckich i radości z osiągania celu swoim uczniom, ich rodzicom i organizatorom konkursu.

Oprac. Agata Świderska