Aktualności

„Od juniora dla Seniora”


   15 marca grupa uczniów z naszej szkoły (przedstawiciele SU, grupa harcerzy, przedstawiciele szkolnego Klubu Czytelniczego) wraz z opiekunkami Samorządu Uczniowskiego, panią Wiesławą Drabarz i Elżbietą Dadacz, panem Piotrem Rosą, panią Agatą Świderską i panią Małgorzatą Woźniak wybrała się z wizytą do Domu Seniora „Tęczowe Wzgórze”, znajdującego się w Woli Wodyńskiej. Celem wizyty była chęć umilenia czasu osobom starszym, podarowanie cząstki siebie w postaci różnorodnej twórczości artystycznej. Młodzież chętnie włączyła się w akcję wolontarystyczną „Od juniora dla seniora”. Spotkanie młodzieży z Seniorami poprowadziła Aleksandra Stosio.
   W trakcie gościny w Domu Opieki nad osobami starszymi młodzież zaprezentowała własną twórczość poetycką. Były to wiersze o szczęściu, miłości, pełne optymizmu i wiary w lepsze jutro. Nie zabrakło też utworów nawiązujących do naszego patrona – św. Jana Pawła II. Twórczość literacka ożywiona została pięknymi utworami muzycznymi wyśpiewanymi przez: Klaudię Bogusz, Annę Manulik, Patrycję Olczak, Aleksandrę Pieniak przy akompaniamencie pana Piotra Rosy. Trzeba podkreślić, że utwory muzyczne wzbudzały szczególne poruszenie na sali wśród pensjonariuszy. Radosne dźwięki muzyki wywoływały uśmiechy na twarzach wielu Seniorów. Grupa uczniów zaprezentowała też krótką scenkę musicalową o miłości.
   Na zakończenie Pan Piotr Rosa wyśpiewał utwór: „Jak przeżyć wszystko jeszcze raz?”, a grupa harcerzy wraz z tancerkami i przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego wręczyła pensjonariuszom i Dyrekcji Domu Seniora upominki wykonane metodą origami prze uczniów i panią Bożenę Szmigiel.
   Po wspólnej fotografii, słodkiej chwili wytchnienia, rozmowie z dyrekcją i pensjonariuszmi, z zaproszeniem i nadzieją na kolejne spotkania, radośni i szczęśliwi, rozśpiewanym, muzycznym autobusem, powróciliśmy na plac szkolny.
   Myślimy, że cel lekcji „Życie nie tylko po to jest, by brać/ Życie nie po to, by bezczynnie trwać / I aby żyć siebie samego trzeba dać…”  tego dnia został zrealizowany.

Uczestnicy Akcji „Od juniora dla Seniora"