Aktualności

KLASY I - III na WYCIECZCE w SIEDLCACH


    Dnia 9 marca uczniowie klas I, IIa, IIb, III edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyli w wycieczce do Siedlec. Dydaktyczno – wychowawczy cel wyjazdu został zrealizowany w 100 procentach.
   Program obejmował:
   • Obejrzenie spektaklu „ Legenda o Królu Kraku, Córce Wandzie, Szweczyku Dratewce i Smoku Wawelskim”. Spektakl obejrzeliśmy w sali widowiskowej MOK - Podlasie. Przedstawienie bardzo się dzieciom podobało. Następnie udaliśmy się do McDonalds, aby nabrać sił do realizacji dalszych punktów wycieczki.
   • Nagranie w Katolickim Radiu Podlasie; Dzieci poznały na czym polega praca w radiu, a także każdy mógł wcielić się w rolę spikiera radiowego.
 • Zwiedzanie muzeum regionalnego z przewodnikiem; Obejrzeliśmy stałe ekspozycje dotyczące dawnego życia mieszkańców wsi.
   • Lekcję muzealną w muzeum diecezjalnym prowadzoną przez p. Dorotę Pikula – kustosza. Dzieci z zaciekawieniem słuchały ciekawego opowiadania dotyczącego starodruków, szat liturgicznych. Z niecierpliwością czekaliśmy na obejrzenie obrazu El Greco „ Ekstaza świętego Franciszka”.
   Pełni wrażeń wróciliśmy do domu.
   Opiekunami wycieczki były p. Elżbieta Rosa, p. Agnieszka Jasińska, p. Janina Kaczor, p. Alina Pięta, p. Grażyna Osiak.