Aktualności

Strażak gościem w kl. III a


   Dnia 2 marca klasa IIIa naszej szkoły wraz z p. Agnieszką Jasińską gościła strażaka z Ochotniczej Straży Pożarnej w Stoczku Łukowskim.
   Uczniowie uczestniczyli w pogadance, którą poprowadził druh Piotr Rosa. W trakcie spotkania Pan Strażak przybliżył dzieciom, na czym polega praca strażaka i przekazał cenne wskazówki, jak bezpiecznie zachować się w czasie burzy, wypadku, czy pożaru.
   Dzieci utrwaliły numery alarmowe 998, 112 i dowiedziały się, w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną. Okazało się, że praca strażaka nie ogranicza się wyłącznie do gaszenia pożarów, ale także jest skuteczna podczas wypadków samochodowych i powodzi oraz stanowi wiele innych działań, które służą ludziom i ich bezpieczeństwu.
   Interwencje te są bardzo niebezpieczne i wymagają niecodziennej odwagi. Nasi goście zaprezentowali umundurowanie i ekwipunek strażaków. Dzieci i panie nauczycielki mogły przymierzyć specjalistyczny i jakże ciężki strój, w którym strażacy gaszą pożary. Podczas wizyty druh Piotr pokazał uczniom sprzęt i swój ekwipunek strażacki. Dzieci mogły, sprawdzić wyposażenie i przez chwilę poczuć się jak strażacy podczas akcji. Zainteresowanie było ogromne. Chłopcy byli pod dużym wrażeniem tej chwili. Z pewnością wielu marzy, że w przyszłości zostanie strażakami.
   Dzięki spotkaniu z wyjątkowym gościem uczniowie utrwalili sobie wiadomości na temat bezpiecznych zachowań i zapobiegania sytuacjom zagrażającym życiu. Dziękujemy druhowi Piotrowi Rosie za atrakcyjne i ważne zajęcia.

Agnieszka Jasińska