Aktualności

Orszak Trzech Króli


   „6 stycznia przez Stoczek Łukowski przeszedł już po raz trzeci Orszak Trzech Króli. Mieszkańcy spotkali się na placu przy Urzędzie Miasta i Gminy, skąd barwny korowód ruszył w dalszą drogę.” – pisał ks. Tomasz w „tygodniku Parafialnym”
   Należy dodać, że w tym Orszaku braliśmy już też po raz trzeci czynny udział – nauczyciele i uczniowie, wcześniej przygotowując się. Kompletowaliśmy odpowiednie stroje dla diabła – p. Piotr Rosa, Cyganki – p. Małgorzata Woźniak. Dziewczęta z klas VI (Natalia Jaśkiewicz, Anna Manulik, Katarzyna Kania, Weronika Kempka, Klaudia Krupniewska, Maja Wysocka) intensywnie ćwiczyły układ taneczny, by dodać dynamiki scenie, w której występował Herod.
   Miło było przeczytać słowa podziękowania, które przytoczę z już wcześniej wspomnianego „Tygodnika Parafialnego”: „Orszak po raz kolejny pokazał, że nasze szkoły to coraz mocniejsze, zwarte, gotowe do działania i dawania świadectwa wiary środowisko, które jednoczy się, umacnia i jest w stanie naprawdę dużo zaoferować innym.”

MW.