Aktualności

MIKOŁAJKOWA WYCIECZKA


   Dnia 6 grudnia uczniowie edukacji wczesnoszkolnej klas I, IIa, IIb udali się na wycieczkę do Siedlec. Najważniejszym punktem w programie był film „Pierwsza Gwiazdka”.
   Cele i założenia programowe wycieczki to:
- kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej,
- kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych (kino) oraz w środkach transportu,
- integracja uczniów i wzmocnienie więzi koleżeńskiej,
- poznanie nowych miejsc z zakresu kultury w regionie – kino w Siedlcach.
   W filmie „Pierwsza Gwiazdka” mały, ale odważny osiołek o imieniu Bo bardzo pragnie czegoś więcej niż codzienna praca w wioskowym młynie. Pewnego dnia wreszcie zbiera się na odwagę i ucieka. Tak zaczyna się przygoda jego marzeń. W czasie wyprawy spotyka Rut, uroczą owieczkę, która zgubiła swoje stado oraz Dove’a gołębia z wielkimi aspiracjami. Wraz z trzema bardzo mądrymi wielbłądami oraz innymi mieszkańcami lokalnej stajenki Bo i jego przyjaciele wędrują szlakiem wytyczonym przez Gwiazdę i stają się bohaterami największej historii, jaką kiedykolwiek opowiedziano – pierwszego Bożego Narodzenia.
   Po zakończonym seansie uczniowie nie mieli jeszcze dość wrażeń. W związku z tym pełni zapału udaliśmy się na plac zabaw MADAR. Czas tam spędzony okazał się doskonałym sposobem na aktywny wypoczynek – odzyskanie siły fizycznej oraz pozyskanie pozytywnej energii. To świetne miejsce do zabawy i poprawy sprawności.
   Zakończeniem wycieczki była wizyta w McDonald’s, gdzie na dzieci czekał Mikołaj rozdający upominki.
   Wróciliśmy do domów w doskonałych humorach, uznając, że dzień był wyjątkowo udany.
Opiekunami wycieczki były: p. Elżbieta Rosa, p. Janina Kaczor, p. Grażyna Osiak.