Aktualności

JASEŁKA - NASZE ŚWIADECTWO O NARODZENIU PAŃSKIM

Jeżeli tak uroczyście obchodzimy narodzenie Jezusa, czynimy to dlatego, aby dać świadectwo, że każdy człowiek jest kimś jedynym i niepowtarzalnym…

Jan Paweł II


   Dnia 20 grudnia o godz. 10.00 w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników.
   Wszystkich w tę wyjątkową atmosferę Świąt Bożego Narodzenia wprowadziły Jasełka wykonane przez uczniów klasy IIa i IIb edukacji wczesnoszkolnej. Uczniowie w specjalnie przygotowanych strojach oraz pięknej scenografii nawiązującej do nocy betlejemskiej, przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, Aniołowie, kolędnicy, pasterze i dzieci. Mali aktorzy z dużym przejęciem wiernie odtworzyli swoje role. Były też śpiewane kolędy i pastorałki, by w pełni oddać radość z narodzenia Dzieciątka Jezus.
   Jasełka zostały przygotowane pod kierunkiem wychowawczyń p. Janiny Kaczor i p. Grażyny Osiak. Kolędy i pastorałki przygotowane były pod kierunkiem p. Krzysztof Rosy, dekorację wykonała p. Alina Pięta.
   Po spektaklu nastąpiło rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników konkursu na najładniejszy stroik bożonarodzeniowy. Konkurs został przygotowany i przeprowadzony przez samorządy uczniowskie gimnazjum ( opiekun p. Elżbieta Dadacz) i szkoły podstawowej( opiekun p. Wiesława Drabarz). Po ogłoszeniu wyników (w kategorii klas I – III – pierwsze miejsce kl. I wych. p. E. Rosa; klas IV – VI – zwyciężyła kl. VIa – wych. p. E. Goławska – Miernicka; kategoria kl. VII i klas gimnazjum – kl. VII – wych. p. E. Dadacz) komisji słodkie nagrody zwycięskim klasom wręczył dyrektor – p. Krzysztof Czub.
   Następnie p. Adam Osiak poinformował o osiągnięciach sportowców z naszej szkoły w rozgrywkach tenisa stołowego. Zwycięzcom pogratulował p. Dyrektor – K. Czub i życzył dalszych sukcesów podczas kolejnych zawodów.
   Zostały też wręczone przez p. Dyrektora - K. Czuba nagrody za wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Ubierzmy choinkę dla Jana Pawła II” zorganizowanym przez Instytut Dialogu Międzykulturowego w Krakowie dla uczennic: Dominiki Wołoszki z klasy VIa i Patrycji Stosio – Brzezik z klasy IIb edukacji wczesnoszkolnej. Jest to duże wyróżnienie, ponieważ prace naszych uczennic zostały zauważone przez komisję wśród 2340 innych. Uczennice do konkursu przygotowały p. Krystyna Konieczna, p. Grażyna Osiak.
   Następnie po odśpiewaniu kolędy został odczytany przez p. Krystynę Konieczną fragment z Pisma Świętego o narodzeniu Pana Jezusa i wszyscy w miłej, serdecznej atmosferze podzielili się opłatkiem, życząc sobie wesołych świąt i mile spędzonego czasu w gronie najbliższych.
   Na zakończenie p. Dyrektor – Krzysztof Czub podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tej uroczystości.

Grażyna Osiak