Aktualności

Pasowanie na czytelnika

KAŻDY PIERWSZAK OBIECUJE

PO KSIĄŻKI SIĘGAĆ Z RADOŚCIĄ.

BO CZYTANIE DAJE WIEDZĘ

I JEST WIELKĄ PRZYJEMNOŚCIĄ.


   14 grudnia najmłodsi uczniowie klasy pierwszej naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Gośćmi spotkania byli: P. Dyrektor - Krzysztof Czub, koleżanki i koledzy z klas drugich i trzeciej z Paniami wychowawczyniami.
   Podczas pierwszej części uroczystości dzieci obejrzały krótką inscenizację „ Piraci na książkolandii” w wykonaniu uczennic klasy Va . Pierwszaki wykazały się znajomością bohaterów bajek dla dzieci, zadeklarowały jednak, że chcą poznawać nowych przyjaciół z kart książek. Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą chętnie czytać książki i szanować je. Potem wszyscy zostali pasowani na czytelników. Pan Dyrektor w swoim wystąpieniu do pierwszoklasistów zachęcał ich do czytania książek i korzystania ze szkolnej biblioteki. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały okolicznościowy dyplom oraz zakładki do książek.
   Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.
   Drodzy Rodzice uczniów klas pierwszych!
   Państwa dziecko jest już czytelnikiem! Może samodzielnie korzystać ze zbiorów biblioteki szkolnej.
   Chcielibyśmy uświadomić Państwu, że czytanie obok liczenia i pisania jest jedną z najważniejszych umiejętności. Zachęcamy Państwa do czytania razem z dzieckiem. Prosimy stopniowo wdrażać dziecko do czytania. Niech na początku czyta tylko tytuły wierszyków, rozdziałów. Później może to być cała linijka lub zdanie, aż dojdą Państwo do całej strony. Nawet nie zauważą Państwo, jak dziecko z dnia na dzień będzie chętniej i lepiej czytało.
   Prosimy Państwa o zachęcanie dzieci do korzystania z biblioteki szkolnej. A także na zwrócenie uwagi, czy dziecko oddaje książki dopiero po przeczytaniu. Nieważne, czy będzie to po dwóch dniach, czy po dwóch tygodniach. Ważne, żeby wypożyczały książki, aby czytać, a nie tylko dla samego wypożyczania, „kto więcej” . Życzymy cierpliwości, wytrwałości i przyjemności we wspólnym czytaniu.

K. Konieczna