Aktualności

Andrzejki 2017


   W czwartek 30 listopada Samorząd Uczniowski i wolontariusze zorganizowali dla całej społeczności uczniowskiej zabawę andrzejkową, podczas której przeprowadzili akcję charytatywną „Lubelszczyzna dla Syrii”. W tym dniu uczniowie klas I – III bawili się wspólnie w jednej z sal lekcyjnych, a uczniowie klas VII szkoły podstawowej i III gimnazjum zorganizowali dla nich wróżby.
   Wieczorem sala gimnastyczna i korytarz zostały zamienione w „salę wróżb i zabaw”. To uczniowie z klas podstawowych IV–VI i gimnazjum zadbali o właściwy nastrój.
   Rada Samorządu Uczniowskiego z pomocą wolontariuszy w ten wieczór przeobraziła się we wróżki. Ci niezwykli, magiczni wróżbici przepowiadali wszystkim chętnym przyszłość z kart, dłoni, wróżyli również ze szklanej kuli, magicznych serc, kombinacji cyfr z daty urodzenia, kubków, monet i oczywiście z wosku. Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne karteczki. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. Była też dobra muzyka. Po wróżbiarskim wieczorku, który należy traktować tylko jako dobrą zabawę i rozrywkę, był czas na dyskotekę. Wszyscy bawili się wesoło. Zmęczeni i głodni mogli uzupełnić swoje siły w sklepiku, który oferował pyszne pączki, napoje i inne smakołyki, przygotowane przez SU i wolontariuszy.

   Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały.

   Klub Wolontariatu i Samorząd Uczniowski bardzo dziękuje wszystkim za udział w akcji charytatywnej.

SU