Aktualności

PRZYTULASEK ;)


   W piątek 24 listopada dzieci z grup 3 -, 4 - oraz 5 - latków z naszego przedszkola świętowały Dzień Pluszowego Misia, który przypada na 25 listopada.
   W salach przedszkolnych pojawili się wyjątkowi goście - misie małe i duże, bowiem każde dziecko przyniosło swojego pluszowego przyjaciela. Panie opowiedziały przedszkolakom o tym, jak to się stało, że niedźwiadek stał się ulubioną zabawką dzieci na całym świecie. Były zabawy z misiami, tańce w rytm „misiowych” przebojów oraz konkurs plastyczny pt. „Miś”.
   W grupie 5 - latków miała miejsce inauguracja projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”- międzynarodowy projekt wspierający rozwój czytelnictwa i współpracę między przedszkolami. Działaniu patronuje czasopismo „Bliżej przedszkola”. Dzieci powitały swojego grupowego misia i wybrały dla niego imię Przytulasek. Następnie wysłuchały razem z nim książki przeczytanej przez panią.
Przytulasek wraz ze swoim dziennikiem podróży został zapakowany do dużej koperty i wysłany do Kolbuszowej w woj. podkarpackim (niedaleko Rzeszowa), aby dzieci z przedszkola „Słoneczny Zakątek” przeczytały mu kolejną książkę i odesłały dalej. W ten sposób nasz miś dotrze do 5 przedszkoli w Polsce, po czym wróci do Starych Kobiałek – do naszego przedszkola. Dzięki wpisom w dzienniku podróży dowiemy się, gdzie zawitał nasz Przytulasek.
   Do naszej szkoły natomiast pan listonosz będzie co jakiś czas przynosił nowego misia z jednego z pięciu przedszkoli w Polsce. Naszym zadaniem będzie również przeczytać każdemu misiowi książkę i uzupełnić jego dziennik podróży, aby później odesłać go dalej.
   Z niecierpliwością oczekujemy na misia, który już jest w drodze do nas. A ten projekt bardzo się nam spodobał.

P. Monika Wołoszka
P. Marta Rombel
P. Nina Rosa