Aktualności

WOLĘ ŻYĆ!!!


   Dnia 22 listopada 2017 roku klasy IIIa i IIIb naszego gimnazjum udały się do Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego w Siedlcach na spektakl profilaktyczny pt. "Wolę Żyć”, przygotowany przez grupę aktorów Teatru ES.
   Jego tematem były zagrożenia i konsekwencje wynikające ze stosowania narkotyków. Opracowany został w oparciu o treść książki Barbary Rosiek „Pamiętnik Narkomanki”. Tekst przedstawia wstrząsającą historię uzależnienia, z którego udało się pisarce uwolnić. Młodzi aktorzy opowiadali o swoich odczuciach i przeżyciach związanych z narkotykami oraz powodach, jakie popychały do nałogu. Po spektaklu widzowie mogli posłuchać historii oraz zadać pytania kobiecie, która przez 20 lat była uzależniona od heroiny, a której udało się uwolnić. Przekaz przedstawienia był jasny, uświadomił widzom, jak niebezpieczne jest uzależnienie od narkotyków, pozwolił też na chwilę refleksji nad własnym postępowaniem. Aktorzy po spektaklu zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
   Organizatorami wyjazdu byli: p. Katarzyna Gac oraz szkolny pedagog – p. Krzysztof Rosa. Odbył się on w ramach szkolnego projektu profilaktycznego „Stop uzależnieniom - wybieramy zdrowie!”. Projekt ten został dofinansowany ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Stoczku Łukowskim.

K. Gac
ZO im. JPII w Starych Kobiałkach: Zdjęcie 1 z 2 ZO im. JPII w Starych Kobiałkach: Zdjęcie 2 z 2