Aktualności

Dzień Języków Obcych


   3 października 2017 roku w naszej szkole, po raz kolejny, odbył się Dzień Języków Obcych. Obchodząc ten dzień, staramy się w sposób szczególny i oryginalny zachęcić naszych uczniów do nauki języków obcych. Rozpoczęliśmy nietypowo, ponieważ już od rana uczniowie przy pomocy smartfonów mogli skanować kody QR, ukryte przez nauczycieli wróżnych kątach i zakamarkach szkoły. Kody te kryły różnorodne pytania i odpowiedzi dotyczące języków obcych oraz krajów europejskich. Uczniowie, którzy odszukali najwięcej odpowiedzi, wzięli udział w Konkursie Wiedzy o Językach. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody i oceny celujące.
   Następnie, uczniowie klasy 6a i 7a wystawili przedstawienie w języku angielskim, pt. „Królewna Śnieżka”. Każdy, kto miał okazję występować na scenie wie, jak trudno jest przełamać tremę. A nasi aktorzy nie tylko świetnie zagrali, ale również pokazali swój talent językowy. Od tego momentu Śnieżka nazywa się po prostu Snow White.
   Promując wartość nauki języków obcych proponujemy naszym uczniom różne sposoby prezentacji ich talentów. Z jednej strony pokazaliśmy możliwość wykorzystania najnowszych technologi i przy użyciu wszędzie obecnych smartfonów oraz tradycyjną formę przekazywania treści i kultury, jaką jest teatr. Dziękujemy za udział. Brawo!!

Kinga Bogusz i Ewa Lato