Aktualności

Spotkanie z policjantem


    8 września 2017 r. uczniowie klas I - III uczestniczyli w spotkaniu z policjantem Komisariatu Policji w Stoczku Łukowskim starszym sierżantem sztabowym Michałem Sulejem dzielnicowym w Stoczku Łukowskim.
    Tematem pogadanki była „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusz przypomniał o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz bezpiecznym zachowaniu się w oczekiwaniu na autobus szkolny, jak również o ostrożności podczas wsiadania i wysiadania z autobusu. Nasz Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówił sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Przypomniał numery alarmowe i wytłumaczył co to jest pojazd uprzywilejowany.
    Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Wykazywały się też dobrą znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez ulicę.
    Uczniowie podziękowali za wizytę gromkimi brawami.
    W spotkaniu uczestniczyły p. Agnieszka Jasińska, p. Jolanta Wołoszka, p. Katarzyna Gac, p. Elżbieta Rosa, p. Janina Kaczor, p. Kinga Bogusz, p. Grażyna Osiak.

    Takie spotkania odbywają się w naszej szkole od wielu lat i przynoszą dobre efekty. Liczymy, że i tym razem wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce .