Aktualności

BISKUP POMOCNICZY DIECEZJI SIEDLECKIEJ – KS. PIOTR SAWCZUK W NASZEJ SZKOLE


   Dn. 22 maja w szkole gościł Ks. Biskup Pomocniczy Diecezji Siedleckiej – Piotr Sawczuk, który przybył do nas z racji odbywającej się wizyty kanonicznej w parafii Stoczek Łukowski.
   Zacnych Gości przywitał Dyrektor – Pan Krzysztof Czub, Wicedyrektor – Pani Wioletta Sokołowska, przedstawiciel rodziców – Pani Urszula Mateńko oraz uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, wręczając skromne bukieciki kwiatów.
   Kiedy Goście przeszli przez szkołę, zaznajamiając się z jej wystrojem i dotarli do sali, wszyscy zebrani nauczyciele, rodzice, pracownicy szkoły, dzieci i uczniowie gimnazjum powitali Ich Hymnem Szkoły. Następnie Dyrektor – Pan    Krzysztof Czub przywitał uroczyście zacnego Gościa i przedstawił Mu w krótkim przemówieniu całą społeczność naszej szkoły. W wystąpieniu podkreślił, że przez cały czas pracy dydaktyczno – opiekuńczo – wychowawczej podejmowane są liczne działania w duchu wartości chrześcijańskich, opierające się na nauce św. Jana Pawła II. Zaznaczył też, że wszelkie działania, osiągnięcia i sukcesy nie byłyby tak duże, gdyby nie wszelaka pomoc i wsparcie Duszpasterzy – Księdza Proboszcza – Stanisława Bieńko i Księży Wikariuszy posługujących w parafii.
   Dyrektor – Pan Krzysztof Czub przywitał także przybyłego Burmistrza Miasta Stoczek Łukowski – Pana Ireneusza Szczepanika, Wójta Gminy Stoczek Łukowski – Pana Marka Czuba a także jako współgospodarzy Dyrektorów wszystkich placówek oświatowych z terenu naszej parafii: Panią Ewę Mokicką – Dyrektora Zespołu Szkół w Stoczku Łukowskim, Panią Wiesławę Milczuk – Dyrektora Zespołu Oświatowego w Stoczku Łukowskim, Panią Katarzynę Konstanciuk – Dyrektora Przedszkola w Stoczku Łukowskim, Panią Urszulę Sałasińską – Dyrektora Zespołu Oświatowego w Kisielsku, Panią Ewę Dylewicz – Dyrektora Zespołu Oświatowego w Starej Róży, Pana Roberta Pazurę – Dyrektora Zespołu Oświatowego w Starej Prawdzie.
   Następnie uczniowie przedstawili bogaty w treści, widowiskowy program artystyczny, który został oparty o twórczość własną dzieci naszej szkoły i przypominał dziedziny działania św. Jana Pawła II – naszego Patrona. Montaż urozmaicały piosenki pięknie zaśpiewane przez uczennice oraz walczyk w wykonaniu dziewcząt z gimnazjum, a także krakowiak, którego tańczyli uczniowie klasy IV a także IV b.
   Po występie Ks. Biskup skierował słowo do wszystkich zebranych. Dyrektor wraz z uczennicami wręczył zacnemu Gościowi antologię „Święty Jan Paweł II w twórczości uczniów Zespołu Oświatowego w Starych Kobiałkach”. Był to tomik wykonany specjalnie na tę uroczystość i wręczony na jej pamiątkę. Na zakończenie wizyty Ks. Biskup – Piotr Sawczuk udzielił wszystkim zebranym pasterskiego błogosławieństwa.
   Wizyta znakomitego Gościa i jego ciepłe słowa do nas skierowane na długo pozostaną w naszej pamięci.


         Scenariusz i przygotowanie - p. Agata Świderska
            p. Małgorzata Woźniak
         Śpiew - p. Piotr Rosa
         Dekoracja - p. Alina Pięta

                     MW.

  Zobacz również: nagranie cz.1.   nagranie cz. 2.